• Receptura CholestControl byla vyvinuta v Norsku pro ty, kteří se chtějí starat o správnou hladinu cholesterolu ve své krvi. Každá ingredience byla vybrána s největší pečlivostí. CholestControl obsahuje rostlinné fytosteroly, které pomáhají udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi1 a jejichž působení bylo pozitivně hodnoceno EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin).

  Dále přípravek obsahuje kyselinu eikosapentaenovou (EPA) a kyselinu dokosahexaenovou (DHA), které přispívají ke správné činnosti srdce2, a vitamín B6, který přispívá ke správné tvorbě červených krvinek.1

  Rostlinné steroly pomáhají udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi. Příznivého účinku se dosáhne při konzumaci alespoň 0,8 g rostlinných sterolů denně.2 Kyselina eikosapentaenová (EPA) a kyselina dokosahexaenová (DHA) přispívají ke správné činnosti srdce. Příznivý účinek nastává při konzumaci 250 mg EPA a DHA

 • Cholesterol je organická chemická sloučenina, lipid ze skupiny steroidů, klasifikovaných také jako alkoholy. Přirozeně se vyskytuje v membráně každé živočišné buňky, stabilizuje ji a určuje mnoho jejích vlastností. Je také prekurzorem mnoha důležitých steroidů, jako jsou žlučové kyseliny a steroidní hormony.

  Celková hodnota cholesterolu, kterou vám naměří doktor, se skládá především ze dvou parametrů, tedy „dobrého“ HDL cholesterolu a „špatného“ LDL cholesterolu, ale také malých lipoproteinových frakcí (VLDL). Právě nadbytek LDL v krvi nám může velmi uškodit.

 • Příliš vysoký celkový cholesterol a příliš vysoká koncentrace frakce LDL v krvi zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Když je ho příliš mnoho, postupně se hromadí v tepnách a vytváří ložiska nazývaná aterosklerotický plát. Výsledná ateroskleróza může způsobit ischemickou chorobu srdeční vedoucí mj. k infarktu myokardu.

 • To lze zkontrolovat provedením krevního testu nazývaného lipidový profil, jinak známý jako lipidogram. Provádí se za účelem kontroly, zda správně funguje tuková ekonomika v našem těle. Lipidogram analyzuje 4 základní parametry – celkový cholesterol, LDL cholesterol, HDL cholesterol a triglyceridy.

  Hodnocení výsledků lipidového profilu by měl vždy provádět lékař.

 • CholestControl se doporučuje lidem, kteří se chtějí starat o hladinu svého cholesterolu nebo ho mají příliš mnoho. Suplementaci by měli zvážit zejména starší lidé, kteří nesportují nebo nevedou rušný životní styl.

  Pokud se tedy chcete postarat o správnou hladinu cholesterolu, CholestControl je pro Vás!

 • Ne

 • Složení 2 kapsle % RWS*
  Fytosteroly 800 mg -
  Koncentrovaný EE rybí olej, včetně: 460 mg -
  omega-3 mastné kyseliny, včetně: 300 mg -
  DHA (jako EE) 145 mg -
  EPA (jako EE) 105 mg -
  Rafinovaný řepkový olej, včetně: 240 mg -
  kyselina alfa-linolenová 42 mg -
  Niacin 16 mg 100
  Thiamin (vitamín B1) 1,1 mg 100
  Vitamín B6 1,4 mg 100
  *RWS - Referenční hodnoty příjmu

  Složení: fytosteroly (1,38 %), želatina (vepřové), koncentrovaný, rafinovaný rybí olej EE (z ančoviček a sardinek), stabilizátor (glycerol), rafinovaný řepkový olej, niacin (kyselina nikotinová), leštící látka (včelí vosk, bílý a žlutý) , barvivo (oxidy a hydroxidy železa), vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid), vitamín B1 (thiamin hydrochlorid), antioxidant (směs tokoferolů).

  Doporučená denní dávka: 2 kapsle denně Poznámka: Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

  Doplňky stravy nemohou být náhradou (náhradou) pestré stravy. Vyvážená strava a zdravý životní styl jsou velmi důležité.

  Doplněk stravy CholestControl není určen pro osoby, které nepotřebují kontrolovat hladinu cholesterolu v krvi. Je třeba se vyhnout konzumaci přidaných rostlinných sterolů v množství větším než 3 g/den.

  Pacienti užívající léky na snížení cholesterolu by měli tento doplněk stravy konzumovat pouze pod lékařským dohledem.

  Doplněk stravy CholestControl nemusí být vhodný pro těhotné a kojící ženy a pro děti do pěti let.

  Tento doplněk stravy by měl být užíván jako součást vyvážené a pestré stravy, včetně pravidelné konzumace ovoce a zeleniny pro udržení hladiny karotenoidů.

  CholestControl je zdrojem niacinu. Dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) je doporučená denní dávka niacinu 16 mg. Při konzumaci 2 kapslí CholestControl je doporučená denní dávka pokryta na 100 %.

  CholestControl je zdrojem thiaminu. Dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) je doporučený denní příjem thiaminu 1,1 mg. Při konzumaci 2 kapslí CholestControl je doporučená denní dávka pokryta na 100 %.

  CholestControl je zdrojem vitamínu B6. Dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) je doporučený denní příjem vitaminu B6 1,4 mg. Při konzumaci 2 kapslí CholestControl je doporučená denní dávka pokryta na 100 %.

  Zdroj:
  Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011 ze dne 25. října 2011.

  Skladování: Skladujte v suchu, chladu a temnu, mimo dosah malých dětí.
  Číslo šarže a datum minimální trvanlivosti: na obalu.

  Vyrobeno v Norsku společností Pharmatech AS
  Výhradní distributor : NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

 • Doporučený denní příjem CholestControl jsou dvě kapsle denně.
 • 30denní balení obsahuje 60 kapslí.
 • Pacienti užívající léky na snížení cholesterolu by měli tento doplněk stravy konzumovat pouze pod lékařským dohledem. Doplněk stravy CholestControl nemusí být vhodný pro těhotné a kojící ženy a pro děti do pěti let.
 • Zásilku obdržíte poštou na adresu uvedenou v objednávce co nejdříve po zadání objednávky.
CholestControl Vyzkoušejte zdarma
VYZKOUŠET ZDARMA*
* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč
©2024 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se...